Czy szampon Alter Ego Italy dobrze oczyszcza włosy?

Włosy myję co trzy dni, więc nie mam dużego problemu z włosami przetłuszczającymi się. Raczej nie stosuję środków do stylizacji. Szukam szamponu, który jednocześnie delikatnie oczyści moje włosy, przyniesie ulgę dla wrażliwej, swędzącej skóry głowy, a jednocześnie będzie pielęgnować włosy, nie poplącze ich.

W ten sposób natrafiłam na szampon oczyszczający z keratyną marki Alter Ego Italy.

Alter Ego Spherique szampon

Szampon ma dość nieprzyjemny, chemiczny zapach, który utrzymuje się na włosach przez cały dzień. Bardzo dobrze się pieni, przez co jest wydajny. Nie zawiera mentholu, więc nie daje przyjemnego uczucia odświeżenia skóry głowy. Zaskoczeniem jest to, że po użyciu szamponu włosy są gładkie i miękkie w dotyku. Rzeczywiście czuć dobry wpływ keratyny na włosy. Włosy nie są przesuszone, jak po użyciu innych szamponów oczyszczających. Jeśli chodzi o samo oczyszczanie, to szampon spełnia to zadanie.

Niestety sytuacja zmienia się po rozjaśnieniu włosów. Szampon nie sprawdza się wówczas już tak dobrze. Po umyciu włosy nadal są suche, szorstkie, nie czuć już tej miękkości. Aby rozczesać włosy, konieczne jest zastosowanie odżywki. Szampon nie jest odpowiedni do codziennej pielęgnacji włosów po koloryzacji.

Posiadaczki włosów przetłuszczających się, mogą być zadowolone z tego szamponu. Jednak produkt nie jest przeznaczony do włosów rozjaśnianych. Ponieważ takie włosy teraz posiadam, to w najbliższym czasie nie planuję powrotu do tego szamponu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *