Jak pielęgnować włosy zimą?

Czy Wy również należycie do grona osób rok w rok pełnych nadziei, że tym razem zima na pewno okaże się łagodna i ciepła? Jeśli tak, dzisiejszy poranek (w Bydgoszczy temperatura sięgnęła -18°C!) musiał być dla Was tak bolesny, jak dla mnie! Cóż… ostatnie dni rozwiały chyba wszelkie wątpliwości, co do tego, jaką porę roku mamy. Zima to trudny czas nie tylko dla naszej psychiki ;), ale również dla naszej skóry i włosów. Te ostatnie przy niskich temperaturach stają się szorstkie, suche i pozbawione blasku. Brzmi znajomo? Jak więc pielęgnować włosy zimą, by zachować ich zdrowie i piękno?

Niezależnie od pory roku, bardzo ważne jest stosowanie kosmetyków dopasowanych do typu włosów. Jednak zimą, kiedy nasze włosy są wyjątkowo narażone na przesuszenie, stają się kruche i łamliwe, powinniśmy zapewnić im maksymalne nawilżenie (nawet jeśli, tak jak ja, macie zdrowe włosy i w ciągu roku zdarza się Wam zapominać o odżywce). Dlatego podczas codziennej zimowej pielęgnacji nie wolno nam zapominać o każdorazowej aplikacji odżywki, a 1-2 razy w tygodniu – regenerującej maski. Zimą warto również pomyśleć o dodatkowej ochronie włosów przed czynnikami zewnętrznymi. Idealnie sprawdzą się tutaj różnego rodzaju olejki, które świetnie odżywią i nawilżą włosy, dodając fryzurze blasku. Co więcej, dzięki zastosowaniu olejków nie wymagającemu spłukiwania, mamy pewność, że kosmetyk „siedzi” sobie na naszych kosmykach przez cały dzień, tworząc niewidzialną (ale jak skuteczną!) barierę ochronną. Od razu możemy poczuć się bezpieczniej, prawda? 😉

pielęgnacja włosów zimą

Znaczenie ma również odpowiednie suszenie włosów. Jeśli mamy możliwość, zrezygnujmy z suszarki. Jeżeli jednak musimy z niej skorzystać, suszmy włosy nieco dłużej, ale strumieniem chłodnego powietrza. Funkcja zimnego nawiewu ratuje nasze włosy przed przesuszeniem, jakie funduje nam standardowa wysoka temperatura suszarki, a także zamyka łuski włosów, minimalizując ich puszenie.

Mróz i suche powietrze w nagrzewanych pomieszczeniach wysuszają nasze włosy, sprawiając, że łatwo się elektryzują. Jak tego uniknąć?

  • Stosuj odżywki bez spłukiwania, które nie tylko odżywiają włosy, ale, pozostając dłużej na włosach, lepiej chronią je przed zmianami temperatury
  • Stosuj szczotki z naturalnym włosiem, które neutralizują ładunki elektryczne na włosach
  • Stosuj olejki wygładzające, które odżywią i ujarzmią niesforne kosmyki
  • Użyj lakieru do włosów, który prócz utrwalenia fryzury działa antystatyczne

pielęgnacja włosów zimą
Na sam koniec warto wspomnieć o prawidłowej diecie. W zimie jemy mniej owoców i warzyw, a więcej wysokokalorycznych produktów, przez co w naszym organizmie może brakować wielu witamin i mikroelementów, które wpływają na kondycję naszych włosów. Jedzcie więc dużo owoców i warzyw, aby wzmocnić włosy od środka.

A Wy jak pielęgnujecie swoje włosy zimą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *