Andrzejkowe wariacje na włosach

fryzury na andrzejkiAndrzejki kojarzą się nam najczęściej z tradycyjnymi wróżbami, tajemniczością, a także przewidywaniem przyszłości. Kultywowane do tej pory lanie wosku na wodę, wróżenie z fusów, czy też najprostsze wróżby z kartkami mają głównie charakter matrymonialny, starają się wyjawić datę ślubu, a także imię przyszłego ukochanego czy ukochanej. Dawniej obrzędy te traktowano niezwykle poważnie, były odprawianie w skupieniu, a przepowiednie często decydowały o losach ich uczestników. Obecnie wieczór andrzejkowy to przede wszystkim dobra zabawa, a wróżby dodają jej jedynie nieco mistycyzmu i pikanterii. Zabawy andrzejkowe organizowane są zarówno w domach prywatnych, jak i w restauracjach, barach, czy pubach. Oczywiście w każdym przypadku potrzebny jest odpowiedni strój oraz fryzura, która przetrwa całonocne tańce. Jakie uczesanie przetrwa szaleństwa tej magicznej nocy?

Wysokie upięcie
W przypadku zabawy w eleganckiej restauracji, gdzie obowiązują stroje wieczorowe trzeba wyróżnić się oryginalnością stroju oraz nienagannością uczesania. W tym sezonie najmodniejsze są gładkie, wysoko upięte koki, które ładnie eksponują twarz i pasują do niemal każdej kreacji. Niestety nie każda z pań może sobie pozwolić na taka fryzura, gdyż włosy muszą być odpowiedniej długości. Zrobienie misternego i eleganckiego koka wbrew pozorom wcale nie jest trudne. Wystarczy zebrać włosy wysoko na głowie i związać gumką, po czym okręcić dookoła i mocno spiąć wsuwkami. Aby dodać pikanterii fryzurze warto pomyśleć o kolorowych kosmykach wplecionych pomiędzy naturalne pasma włosów. Będą ciekawą atrakcją uczesania, a dodatkową będą stanowiły zdecydowany akcent kolorystyczny na głowie i ciekawie komponowały się z kreacją andrzejkową.

Bananowy kok- ponadczasowa elegancja
Rewelacyjnie na uroczystych wyjściach wygląda także ponadczasowy tzw. banan, czyli niezwykle piękny kok francuski. Jego wykonanie nie jest skomplikowane, a efekt zawsze wspaniały, więc warto poświęcić czas na jego uczesanie. Najpierw trzeba zaczesać wszystkie włosy na jeden bok i przez cały środek głowy upiąć wsuwkami, spryskując jednocześnie lakierem utrwalającym. Zaczesane włosy skręcamy rulon unosząc je ku górze i znów spinamy wsuwkami, a samą końcówkę „wciskamy” w zawijas i również wzmacniamy wsuwkami. W ten przepiękny kok można wpiąć różne eleganckie spinki lub ozdoby, ale koniecznie trzeba pamiętać o tym, by całą fryzurę dość obficie spryskać lakierem. Taka fryzura jest nie tylko wyjątkowa atrakcyjna, ale też trwała.

Warkocz pod każdą postacią
Niezwykle trendy są modne w tym sezonie wszelkiego rodzaju warkocze i warkoczyki. Można z nich stworzyć przeróżne fryzury, które nie tylko są niezwykle kobiece, ale także odejmują lat i przede wszystkim ładnie się prezentują. Najprostszy warkocz zaplatamy z włosów podzielonych na trzy pasma, ale są oczywiście różne jego odmiany. Najbardziej znany jest warkocz francuski, czy inaczej dobierany. Może być prawdziwą ozdobą każdej kobiety, choć jego wykonanie wymaga nieco wysiłku. Najpierw trzeba zebrać włosy znad czoła i zacząć je zaplatać, jak zwykły warkocz. Następnie stopniowo dobiera się kolejne pasma i łączy z trzema podstawowymi. Warkocz można związać tuż nad karkiem lub zapleść do samego końca. Można go oczywiście zapleść także z boku głowy, zrobić kilka mniejszych lub tylko z kilku pasm na rozpuszczonych włosach. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej lub umiejętności fryzjera.

Proste uczesania
Niezmiennie od wielu już lat furorę na wszelkich imprezach robią zadbane, rozpuszczone włosy, ułożone tak, by sprawiały wrażenie naturalnych. Taki efekt nie jest łatwy do osiągnięcia zwłaszcza, jeśli fryzura ma przetrwać całą noc i nie zmienić swojej formy. Najmniej problemu stwarzają w tym przypadku włosy kręcone, które wystarczy ujarzmić pianką i lakierem. W przypadku włosów prostych lub co gorsza „puszących się” nie jest to już takie proste. Niezbędna jest wówczas prostownica lub lokówka, jeśli chcemy zachwycać burzą loków. Tak, czy inaczej problemem najczęściej jest to, że włosy szybko się prostują lub zaczynają „puszyć”. Dlatego, jeśli marzą nam się rozpuszczone, piękne włosy na imprezie to najlepiej udać się do dobrego fryzjera.

Dobierając fryzurę na imprezę andrzejkową trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim to, by pasowała ona zarówno do kształtu twarzy, jak i stroju. W przypadku bardzo bogatej sukni, bądź widowiskowej biżuterii najlepiej wybrać gładki kok, który nie będzie się rzucał w oczy. Natomiast, jeśli ubieramy się skromnie to warto zaszaleć z fryzurą i zdecydować na modny obecnie toczek, tiarę, czy kapelusz.

Materiał przygotowany przy współpracy z Kliniką Handsome Men.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *