Jak zatrzymać kolor włosów na dłużej?

Tuż po farbowaniu włosów jesteś zachwycona intensywnością i blaskiem nowego koloru, jednak szybko zauważasz, że nie jest tak głęboki, jak zaraz po zabiegu? Zupełnie tak, jak większość z nas. Bo nie ma chyba na świecie kobiety, która nie marzyłaby o przedłużeniu żywotności koloru swoich włosów. Co więc zrobić, by zatrzymać wymarzony odcień jak najdłużej? Odpowiednia pielęgnacja włosów nie tylko zapewni trwalszy efekt koloryzacji, ale także sprawi, że włosy będą właściwie odżywione i nawilżone.

Zacznijmy od początku…

Farbowanie włosów polega na wprowadzeniu sztucznego pigmentu do kory (wnętrza) włosa i wyeliminowaniu tym samym barwnika naturalnego zwanego melaniną. Taki proces znacząco wpływa na strukturę włosa. Włosy farbowane charakteryzują się większą porowatością, często są przesuszone i matowe. Szybko tracą swój naturalny blask i ciężko się układają. Czy to jednak oznacza, że całkowicie powinnyśmy zrezygnować z nowego koloru włosów, który w zasadzie bardzo do nas pasuje? Czy naprawdę nic nie da się z tym zrobić? Otóż nie! Dobrej jakości farba i właściwa pielęgnacja włosów pozwoli zminimalizować uszkodzenie włosa.

Właściwa pielęgnacja…

Sięgnij po kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych. Takie produkty zawierają stabilizatory koloru. Są to składniki, które powodują minimalne rozchylenie łuski włosa podczas mycia i wpychanie pigmentu do wnętrza włosa tak by pozostał w nich jak najdłużej. Ponadto wpływają na tzw. trójwymiarowy efekt wizualny tzn. po zastosowaniu tych kosmetyków kolor wygląda jakby był odświeżony. Problem w tym, że na rynku odnajdziemy bardzo wiele produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów farbowanych. Jak nie zagubić się wśród tych wszystkich preparatów? Najlepsze efekty otrzymasz korzystając z kosmetyków profesjonalnych. W swoich składach zawierają bardzo bogaty zestaw składników, których zadaniem jest maksymalna pielęgnacja włosa po zabiegu chemicznym. Włos wypełniony jest nimi zarówno od środka jak i Brocato Vibracolorod zewnątrz, co powoduje piękne i długotrwałe nabłyszczenie włosa, a przede wszystkim pozwala zachować na dłużej głębie koloru. Większość kosmetyków dostępnych w drogeriach nie zawiera tak wyspecjalizowanych składów, dlatego efekt ich działania czasem wydaje się słabszy. Warto więc zainwestować choćby w jeden produkt profesjonalny- odżywkę lub maskę do włosów, które pozwolą nam we właściwy sposób zadbać o nasze włosy. Polecamy np. odżywkę Brocato Vibracolor.

Tego unikaj…

Jak każde włosy, także włosy farbowane bywają kapryśne i pewnych rzeczy nie lubią. Strzeż się przede wszystkim kosmetyków przeciwłupieżowych, preparatów do włosów przetłuszczających się, które nie zawierają żadnego składnika ochronnego zapobiegającego wypłukiwaniu się koloru. Czasami po jednym myciu takim szamponem kolor zostaje całkowicie wypłukany! Jeśli masz problem z łupieżem lub Twoje włosy, a raczej skóra głowy ma tendencję do przetłuszczania się porozmawiaj ze swoim fryzjerem. Specjalista w odpowiedni sposób dobierze właściwy szampon do problemu Twojej skóry głowy, tak by kolor został nienaruszony. Unikaj częstych wizyt w solarium, a także po umyciu włosów staraj się ich nie „szorować” ręcznikiem, w ten sposób możesz uszkadzasz włos z zewnątrz i staje się on nieszczelny, a kolor łatwiej się wypłukuje.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *