Jak chronić włosy latem?

Przed nami wakacje oraz ciepłe, słoneczne miesiące. Niestety, letnie słońce, na które tak czekamy każdego roku, nie zawsze nam sprzyja. Coraz częściej mówi się o szkodliwym działaniu promieni nie tylko na skórę, lecz także na włosy. Choć włosy są wystawione na działanie słońca przez praktycznie cały rok, to właśnie latem jego promienie są najbardziej agresywne. Co więcej, włosom szkodzi silny wiatr, woda morska, chlor oraz piasek, z którymi najwięcej styczności mamy właśnie w wakacje.

Czy Ty również zauważyłaś, że po urlopie Twoje włosy są przesuszone, matowe i łamliwe, a kolor nie jest tak intensywny, jak wcześniej? Jeśli tak, zapoznaj się z naszymi poradami na temat letniej pielęgnacji. Dzięki nim zachowasz zdrowe, piękne włosy przez całe wakacje.

Największym problemem, z jakim muszą się zmierzyć nasze włosy latem, jest promieniowanie słoneczne. By ochronić przed nim włosy, przez całe wakacje koniecznie stosuj kosmetyki z filtrami UV. Choć są one ciężko dostępne w drogeriach, znajdziesz je w sklepach fryzjerskich. Na plaży nigdy nie rozstawaj się ze sprayem z filtrami, który nie wymaga spłukiwania, np. lekki spray Artego SUN. Polecamy profesjonalne kompleksowe serie przeciwsłoneczne: Artego Easy Care SUN, Kemon ACTYVA Linfa Solare oraz Davines SU.

Kolejna przeszkoda to utrata nawilżenia. Wszystko to, co tak lubimy latem: słońce, wysoka temperatura, morska bryza, woda i piasek intensywnie wysuszają nasze włosy. Dlatego podstawą wakacyjnej pielęgnacji jest nawilżanie kosmyków. Dlatego za każdym razem stosuj szampon oraz odżywkę/maskę nawilżającą. Na szczęście wszystkie wyżej wymienione kosmetyki słoneczne zostały stworzone również z myślą o dogłębnym nawilżaniu.

Wiele z nas przez cały rok suszy włosy suszarką, używa prostownicy lub lokówki. Niestety latem urządzenia te wyjątkowo niszczą i tak już przesuszone pasma. Dlatego choć w wakacje postaraj zafundować od nich przerwę włosom. Jeśli to tylko możliwe, pozwól by fryzura była naturalna. Unikaj również kosmetyków do stylizacji – mogą dodatkowo obciążać włosy.

Kiedy jest naprawdę gorąco, zepnij swoje włosy w kitkę, kok, lub zrób warkoczyki. Takie fryzury nie tylko pozwolą Ci na dłużej zachować świeżą fryzurę, ale również częściowo ochronią ją przed czynnikami zewnętrznymi. Choć rozpuszczone fale wydają się idealną fryzurą na wakacje, takie uczesanie bezlitośnie wystawia włosy na niszczącą siłę wiatru, słońca i wody. P

A co z akcesoriami do włosów? Dodatki takie jak chusty i kapelusze są nie tylko wyjątkowo modne, ale stanowią również wyjątkowo skuteczną barierę ochronną przed słońcem. Czego unikać? Przede wszystkim metalowych spinek, wsuwek itp., które mogą naruszyć strukturę włosa.

Pamiętaj, by regularnie odwiedzać fryzjera. Wiemy, wiemy… latem nie przepadamy za wizytami w salonie. Jednak podcinanie końcówek co 6-8 tygodni to podstawa zdrowych i mocnych włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *