Wspieramy walkę z rakiem piersi

Dołączyliśmy do akcji prowadzonej przez Grupę Polwell, która dotyczy walki z rakiem piersi.

Federacja Stowarzyszeń „Amazonki” to organizacja pozarządowa działająca na rzecz kobiet po leczeniu raka piersi. Skupia 180 stowarzyszeń w całej Polsce, w których działają kobiety nie tylko walczące z własną chorobą, ale chcące pomóc innym. Federacja jest członkiem międzynarodowych organizacji „Reach to Recovery” oraz Europejskiej Koalicji Pacjentów z Chorobami Nowotworowymi.

W przypadku raka piersi nie ma recepty na to, aby zapobiec chorobie, dlatego tak ważna jest profilaktyka. Wcześnie wykryty nowotwór może być zupełnie uleczalny. – Zastanawiamy się cały czas, jakie zastosować mechanizmy, aby zwiększyć świadomość społeczeństwa dotyczącą tej groźnej choroby. Oczywiście ta świadomość jest coraz większa, ale ciągle niewystarczająca. Świadczą o tym statystyki, z których wynika, że tylko 30-40% kobiet korzysta z zaproszeń na bezpłatne badania mammograficzne. Szkoda, że pieniądze przeznaczone na badania profilaktyczne nie są w pełni wykorzystywane – mówi Krystyna Wechmann, prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”.

Każde 5 zł ze sprzedaży szczotki z serii „Różowa Wstążka” zostanie przeznaczone na wsparcie Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”.

Szczotki są wyprodukowane przez Olivia Garden:

Szczotki kosztują tyle samo, co ich odpowiedniki nieobjęte patronatem akcji.

To już kolejna tego typu akcja, która również odbywa się w LokiKoki.pl . Rok temu razem z Artego wsparliśmy hospicjum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *