Najczęstsze błędy podczas koloryzacji

Czy choć raz byłaś rozczarowana efektem farbowania włosów? Czy choć raz wkrótce po koloryzacji Twoje włosy straciły piękny połysk, spłowiały oraz stały się suche i zniszczone? Jeśli tak, w takim razie z pewnością zainteresuje Cię poniższy artykuł.
Przedstawiamy w nim 10 kardynalnych błędów, które często popełniamy podczas farbowania włosów oraz obalamy powszechne mity.


10: Nakładanie farby na brudne, splątane, zaniedbane włosy
Na miesiąc przed farbowaniem zacznij dbać o stan swoich włosów – dzięki temu po farbowaniu dłużej zachowają kolor. Tuż przed koloryzacją podetnij fryzurę – w ten sposób pozbędziesz się suchych i rozdwojonych końcówek włosów. W dniu farbowania Twoje włosy powinny być stosunkowo czyste.

9: Odżywianie włosów tuż przed farbowaniem
Nigdy nie nakładaj odżywki lub maski na kilka godzin przed farbowaniem. Odżywka stworzy jedynie barierę dla farby i koloryzacja nie będzie w pełni skuteczna. Taką samą przeszkodę stanowią zanieczyszczenia na włosach. Podczas farbowania Twoje włosy powinny być czyste i wolne od oleistych substancji (zawartych w odżywkach). Dlatego pielęgnacja przed zabiegiem koloryzacji powinna być ograniczona do umycia włosów szamponem.

8: Wybieranie koloru na podstawie zdjęcia modelki
Bardzo często na wybór koloru farby ma wpływ ładne zdjęcie modelki reklamującej produkt. Zapominamy, że kolor farby musi być przede wszystkim dopasowany do naszego typu urody. Podczas wyboru odcienia farby, decydujący powinien być ton Twojej cery. O dopasowywaniu odcieni dowiesz się więcej tutaj.

7: Pomijanie testów alergicznych
Pomimo uwag na ten temat na każdej instrukcji dołączonej do farby, zwykle zakładamy, że reakcja alergiczna jest mało prawdopodobna i pomijamy test. Niestety, może się to zakończyć przykrą niespodzianką. Dlatego zawsze na co najmniej 1 dzień przed farbowaniem włosów przetestuj wrażliwość skóry na dany kosmetyk.

6: Koloryzacja całej głowy niewypróbowaną farbą
Jeśli kupiłaś nowy odcień farby, lub nawet jeśli jest to ten sam odcień, jednak innej marki, zawsze zaczynaj od przetestowania go na pojedynczym paśmie włosów. Dzięki temu będziesz miała pewność, że efekt jest taki, jak oczekiwałaś. A jeśli nie, bez problemu możesz wybrać inną farbę

5: Plamienie ubrań i skóry farbą
Żeby uniknąć zabrudzenia skóry i odzieży, owiń szyję i ramiona ręcznikiem. Pamiętaj również o stosowaniu rękawiczek ochronnych. Po zakończeniu farbowania, zabrudzoną skórę w okolicy włosów najskuteczniej oczyścisz profesjonalnym zmywaczem farby Prosalon ColorPeel Cleanser Chantal

4: Nakładanie tego samego odcienia farby na odrosty
Choć jest to najwygodniejsze, bardzo często osiągamy w ten sposób mało naturalny efekt. Włosy z natury jaśniejsze są u nasady, a ciemniejsze na końcach. Dlatego farbując włosy odrastające u nasady, powinnaś wybrać odcień minimalnie jaśniejszy od wybranego podczas pierwszej koloryzacji.

3: Wypadanie włosów
Po farbowaniu zawsze spłukuj włosy zimną lub letnią wodą. Dzięki temu nie będą osłabione oraz zostanie zminimalizowane ryzyko wzmożonego wypadania włosów.

2: Zbyt długie trzymanie farby na włosach
Nigdy nie trzymaj farby dłużej na włosach, niż zaleca producent. Zbyt długi czas farbowania może spowodować, że kolor będzie zbyt intensywny i nie będzie wyglądał naturalnie. Zamiast tego raz na kilka tygodni (4-5) rób poprawki.

1: Farbowanie brwi i rzęs farbą do włosów
W tym celu używaj wyłącznie produktów dopasowanych do koloryzacji brwi i rzęs. Klasyczne farby są zbyt intensywne, mogą również przyczynić do podrażnień skóry i oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *