Jak najłatwiej pozbyć się grzywki?


Grzywka stała się ostatnio bardzo modna i coraz więcej kobiet wychodzi od fryzjera z taką fryzurą. Jednak jej pielęgnacja nie należy do najłatwiejszych: aby wyglądała nienagannie, niemal codziennie musisz ją modelować, suszyć i prostować, a także regularnie podcinać. Możliwe więc, że któregoś dnia poczujesz, że masz dość swojej grzywki i zaczniesz ją zapuszczać. I wtedy właśnie zaczynają się schody… bo powrót do długiej grzywki bywa bardzo kłopotliwy.

Co zrobić, by odrastająca grzywka nie wpadała nam w oczy i nie zamieniła fryzury w koszmar? 🙂

1. Dbaj o to, by Twoje włosy były gładkie i nie puszyły się. W tym celu stosuj kosmetyki dyscyplinująco – nawilżające, np. szampon, maskę i odżywkę w sprayu Defrizz Kemon. Żeby wygładzić włosy, możesz również wyprostować je prostownicą. Pamiętaj jednak, by nie używać jej codziennie oraz zawsze chronić włosy przed wysoką temperaturą – pomoże Ci w tym lotion do prostowania włosów Liquid Erekt Fudge. Możesz również spróbować naturalnych metod i rozetrzeć niewielką ilość oliwy z oliwek na włosach – wygładzi ona włosy, odżywi je i nada im blask.

2. Przypnij grzywkę spinką. To najprostsze i zarazem najskuteczniejsze rozwiązanie. Po prostu zaczesz włosy na bok (lub, jeśli są dość długie, za ucho) i zepnij je spinką lub wsuwką. Możesz również użyć w tym celu opaski. By mieć pewność, że grzywka nie przemieści się w ciągu dnia, utrwal ją mocnym lakierem w sprayu Glam Power Davines.

3. Możesz również zaczesać włosy do góry. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku, gdy po spięciu grzywki spinką, Twoją fryzura i głowa wyglądają na spłaszczone. Przy pomocy szczotki zaczesz włosy do tyłu i unieś grzywkę do góry. Utrwal fryzurę kosmetykami do stylizacji. Przy odrobinie wprawy sama możesz osiągnąć super modną fryzurę:

4. Spróbuj zrobić przedziałek po środku i pozwól kosmykom swobodnie spadać na twarz. W ten sposób włosy będą równomiernie układać się na twarzy, tworząc wokół niej „ramę”. Uwaga: przedziałek po środku nie każdemu będzie pasował, takie uczesanie najlepiej sprawdza się w przypadku owalnej twarzy i regularnych rysów.

5. Ukryj grzywkę, przykrywając ją szeroką opaską, chustą, kapeluszem lub czapką. Takie nakrycie głowy skutecznie odciągnie uwagę od niechcianej grzywki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *