Letnia pielęgnacja włosów

Dla większości z nas lato to najpiękniejsza pora roku. Dlatego zawsze z utęsknieniem wyczekujemy wakacji i słońca. Ale czy nasze włosy również je lubią?

Okazuje się, że promienie słońca, wysokie temperatury i letnie powietrze mają dramatyczny wpływ na stan naszych włosów. To właśnie latem stają się wyjątkowo suche i zniszczone, a co za tym idzie, są łamliwe i matowe, zaczynają płowieć i puszyć się.

Poniżej znajdziecie wskazówki, dzięki którym wasze włosy zostaną piękne przez całe wakacje:

Daj odpocząć włosom od nadmiaru pielęgnacji
Postaraj się myć włosy nieco rzadziej niż w ciągu roku lub też przerzuć się na delikatne szampony do częstego stosowania. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko przesuszenia włosów. Podczas spłukiwania szamponu, używaj chłodnej lub zimnej wody. Sprawi to, że Twoje włosy będą lśniące i bardziej odporne na czynniki zewnętrzne

Nawilżaj
Włosy latem wymagają szczególnego nawilżania, dlatego zainwestuj w dobrej jakości kosmetyki do pielęgnacji włosów, np. szampon nawilżający Linfa Solare Kemon, który chroni przed działaniem promieni słonecznych. Pielęgnację uzupełnisz kremem lub bogatą maseczką Kemon z tej samej serii. Wybierając odżywki lub maski zawsze pamiętaj, by dopasować je do kondycji i rodzaju włosów.
W przypadku intensywnego wysuszenia włosów, pozostaw odżywkę lub maskę na całą noc, osłaniając włosy ochronnym czepkiem.
Pij dużo wody – nawilżanie od wewnątrz jest równie ważne, jak na zewnątrz.

Postaw na naturalną fryzurę
Unikaj kosmetyków do stylizacji, które dodatkowo ją obciążą. Jeśli nie jest to konieczne, nie farbuj i nie rozjaśniaj włosów. Wybieraj szampony i odżywki z dużą ilością naturalnych składników, np. odżywkę nawilżającą Momo Davines.
W miarę możliwości, nie używaj suszarki, prostownicy czy lokówki. Dbaj o to, by Twoje włosy mogły schnąć naturalnie.
Jeśli nie jest to możliwe, zacznij od nałożenia na włosy lekkiej odżywki bez spłukiwania, która ochroni włosy przed wysoką temperaturą.

Chroń włosy na plaży
Najprostszym wyjściem będzie poszukanie kapelusza lub innego nakrycia głowy. Wybierz takie, które nie będzie uciskać skóry i szarpać włosów.

Jeśli nie jesteś fanką kapeluszy i chust, koniecznie zabieraj ze sobą na plażę spray ochronny do włosów, zawierający filtry UV, np spray Linfa Solare Kemon.
Aby zapobiec puszeniu się włosów, wybieraj fryzury, które choć częściowo pomogą zakryć włosy: spinaj je, zrób kok lub warkocz.

Pamiętaj o podcinaniu włosów
Skuteczną metodą na wysuszone, zniszczone włosy jest podcinanie ich. Latem rób to częściej niż zwykle (co 4 -6 tygodni). Podcinanie nie zastąpi co prawda codziennej pielęgnacji w domu, jednak zdecydowanie poprawi wygląd Twojej fryzury i zapobiegnie dalszemu rozdwajaniu końcówek i łamaniu się włosów.

Artykuł na podstawie hairboutique.com: Summer Hair Care Tips

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *