Treat NaturTech Montibello

Jak już pewnie zdążyliście zauważyć w ofercie LokiKoki, Wasze ulubione kosmetyki z serii Treat marki Montibello uległy metamorfozie. 🙂 Najnowsza linia pielęgnacyjna nosi teraz nazwę: Treat NaturTech.
montibello treat naturtech
Zmianie uległy nie tylko opakowania produktów, ale i ich formuły. Wszystkie kosmetyki nowej serii, zostały stworzone z koncepcją Tricho Nutritional obejmującą najnowsze technologie, starannie wyselekcjonowane substancje pochodzenia naturalnego oraz mieszanki niezbędnych dla włosów składników aktywnych. Punktem wyjścia nowej linii Treat NaturTech, jest sześć grup elementów odżywczych, takich jak:
1. Lipidy – biomolekuły, które są nierozpuszczalne w wodzie i stanowią od 1 do 9% struktury włosów. Występują w dwóch grupach, jako lipidy wewnętrzne i powierzchniowe.
2. Proteiny – stanowią nawet 95% struktury włosów z czego najwięcej stanowi keratyna. Ich zadanie to poprawienie funkcji włókien włosowych.
3. Węglowodany – biomolekuły, które mogą przejmować i zatrzymać wodę. Utrzymują wilgoć, mają działanie ochronne i pielęgnujące dla włókien włosowych, a jednocześnie regulują poziom nawilżenia naskórka, redukując proces parowania wody i poprawiając nawilżenie głowy.
4. Metabolity – są produktami metabolizmu wtórnego roślin. Działają łagodząco, ochronnie i ściągająco, a przy tym regulują produkcję sebum i keratynizację, pobudzają mieszki włosowe i działają odświeżająco.
5. Witaminy – mają fundamentalne znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia włosów obejmują: witaminę A, witaminy grupy B, witaminy E, C i F oraz biotynę.
6. Mikroelementy – składniki mineralne, które w bardzo małych ilościach są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania komórek. Na poziomie włosów wyraźnie widać zapotrzebowanie na cynk i wapń.
Dodatkowo formuły kosmetyków wspierane są przez dziewięć nowoczesnych grup technologii pośredniczących, niezbędnych do transportowania substancji oraz zwiększania maksymalnego wykorzystania wybranych składników odżywczych. Uzupełnieniem całości stają się specjalnie skomponowane nuty zapachowe, które zachwycają i oddziałują na zmysły. 🙂
Wszystko to składa się na wysoką skuteczność produktów Treat NaturTech Montibello, które odpowiadają na różnorodne potrzeby włosów i skóry głowy, przynosząc oczekiwane rezultaty.
 treat naturtech montibello
Testowaliście już produkty z nowej linii? 🙂 Ja jestem zachwycona balsamem do włosów farbowanych Colour Protect, ale o nim w innym poście 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *