Jak dbać o włosy latem?

Zaczęło się lato = sezon urlopowy uważam za rozpoczęty! 🙂 Niezależnie od tego, czy będziemy wylegiwać się na gorącej plaży, czy też zdobywać górskie szczyty, trzeba pamiętać o właściwej ochronie… naszych włosów. Podczas wakacyjnego wypoczynku często o nich zapominamy, tymczasem słońce, wiatr, piasek i woda to mieszanka, która może poważnie zaszkodzić naszym kosmykom. Bez odpowiedniej ochrony włosy utracą zdrowie i blask, będą przesuszone, szorstkie i łamliwe. Rezultat – siano na głowie! Okropność! Na szczęście, istnieje kilka sposobów, dzięki którym nasze włosy będą piękne, mocne i błyszczące.
pielęgnacja włosów latem
1. Stosuj kosmetyki z filtrami UV, najlepiej te z serii słonecznych. Zapewniają ochronę przed negatywnym promieniowaniem i zapobiegają nadmiernej utracie wilgoci.
2. Noś kapelusze, czapki i chustki.
3. Chroń włosy przed solą i chlorem. W upalne dni każdy chce się ochłodzić, zażywając kąpieli w morzu lub basenie. Dla nas to ulga – dla włosów niekoniecznie. W miarę możliwości pamiętaj, aby każdorazowo po kontakcie z wodą morską lub chlorowaną opłukać kosmyki bieżącą wodą (ewentualnie wodą mineralną). Na koniec spryskaj je ochronną odżywką do włosów z filtrem UV.
4. Rozczesuj włosy po każdej kąpieli. Najlepiej używać do tego grzebienia z szerokimi ząbkami. Stosowanie szczotki na mokrych włosach może je uszkodzić.
5. Nakładaj profesjonalne odżywki do włosów i maski nawilżające. Po całodniowej ekspozycji słonecznej ważne jest, aby dodatkowo nawilżyć i odżywić nasze włosy.
6. Spinaj włosy. Dzięki temu powierzchnia narażona na promieniowanie zmniejsza się, a nam samym jest zdecydowanie chłodniej.
kosmetyki przeciwsłoneczne do włosów
Wszystkie niezbędne kosmetyki znajdziecie w LokiKoki.pl . Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko cieszyć się urlopem, piękną opalenizną i zdrowymi włosami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *