Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy

Skóra głowy to nic innego, jak kontynuacja naszej skóry pod włosami, dlatego też może być źle odżywiona, odwodniona, starzeć się, tak jak nasza pozostała skóra. Wrażliwa skóra głowy, tak samo jak skóra twarzy i ciała, charakteryzuje się objawianiem uczucia pieczenia, zaczerwienienia, łuszczenia i przesuszenia oraz utratą warstwy ochronnej o kwaśnym odczynie – zrównoważonej mieszanki hydrolipidów, która działa jak naturalny składnik ochronny skóry.

Przyczyny mogą być różnorodne, zależeć mogą od aplikacji różnych zabiegów chemicznych (produkty prostujące, trwałe, farby), a nawet od czynników środowiska, takich jak zbyt wysokie temperatury powietrza i zanieczyszczenia. Oprócz tego w grę wchodzą czynniki ściśle genetyczne, które predysponują do posiadania wrażliwszej powłoki skórnej, co sprawia, że skóra głowy jest bardziej skłonna do podrażnień.

Jeśli zaobserwowaliście u siebie powyższe objawy, warto sięgnąć po profesjonalne produkty przeznaczone do wrażliwej skóry głowy, które skutecznie złagodzą te nieprzyjemne dolegliwości. Polecamy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *