Pielęgnacja włosów zimą

Zima to wyjątkowo trudny okres dla naszych włosów. Nie służą im niskie temperatury, opady i wiatr, a także, dla kontrastu, ciepłe, suche powietrze w pomieszczeniach. Również czapki, które zimą są koniecznością, mają negatywny wpływ na kondycję włosów: wzmagają przetłuszczanie się włosów, elektryzują je, a także mogą doprowadzić do ich łamliwości. Efekt? Włosy są jednocześnie suche i tłuste, tracą połysk, są podatne na uszkodzenia i trudne do ułożenia. Co zrobić, by, pomimo przeciwności aury, nasze włosy pozostały zdrowe i pełne blasku przez cała zimę?

Gwałtowne zmiany temperatur oraz czapka na głowie powodują, że Twoje włosy zaczynają przetłuszczać się szybciej niż zwykle, tracą witalność i puszą się? Aby prezentowały się dobrze, myj je tak często, jak tego wymagają. Konieczne może się okazać nawet codzienne mycie włosów. Aby tak częste oczyszczanie nie naruszyło naturalnej warstwy ochronnej Twojej czupryny, wybierz szampon, który nawilży, a jeśli to konieczne, również odżywi je. Jeśli Twoje włosy są cienkie i delikatne, a jednocześnie wymagają regeneracji, wybierz szampon Kemon Actyva Nouva Fibra. Myjąc włosy, warto wykonać masaż skóry głowy, który pobudzi ukrwienie i tym samym wzmocni włosy. Pamiętaj, by podczas spłukiwania nie używać zbyt ciepłej wody, najlepiej jeśli będzie letnia lub zimna.Woda o stosunkowo niskiej temperaturze dodatkowo usprawni ukrwienie skóry oraz zamknie łuski włosów, zmniejszając ich puszenie się oraz nadając im blask.

W ramach pielęgnacji warto sięgnąć po odżywki i maski o właściwościach regenerujących i nawilżających. Odżywkę możesz nakładać po każdym umyciu włosów, maskę stosuj raz w tygodniu. Pamiętaj, by aplikując kosmetyk unikać nasady włosów oraz zawsze dokładnie spłukać kosmetyk. Nie polecamy intensywnych preparatów typu leave-in (bez spłukiwania), które mogą nadmiernie obciążyć włosy. Spróbuj natomiast wyjątkowo lekką odżywkę Brocato Detangle w sprayu, która delikatnie wzmocni fryzurę i ułatwi jej rozczesywanie. Co więcej, powinnaś także zredukować ilość kosmetyków do stylizacji, które zimą szybko pozbawią Twoje włosy objętości.

Jeśli mowa o stylizacji, Twoim włosom przyda się również przerwa od suszarki, prostownicy czy lokówki. Postaraj się używać sprzętu do stylizacji jak najrzadziej, gdyż w okresie zimowym włosy są wyjątkowo wrażliwe na szkodliwe działanie wysokiej temperatury. Jeśli nie możesz obejść się bez suszarki, wybierz tę z funkcją jonizacji, np. Moser Powerstyle Ionic 2000, która będzie przeciwdziałać elektryzowaniu się włosów, a także sprawi, że zabieg suszenia będzie zdrowszy i bezpieczniejszy dla Twoich włosów. Jeśli to możliwe, zminimalizuj czas suszenia i obniż temperaturę powietrza suszarki.

Do rozczesywania włosów zimą polecamy profesjonalne szczotki z naturalnego włosia o właściwościach antystatycznych Olivia Garden.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *