Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Nadmierne wypadanie włosów to problem nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny, dlatego chyba nie ma nikogo, kto nie próbowałby z nim walczyć. W takiej sytuacji podstawa to leczenie przy pomocy profesjonalnej kuracji do włosów (polecamy produkty przeciw wypadaniu włosów Kemon Actyva Factor P ). Ale nie tylko. Okazuje się, że kondycja naszych włosów często obniża się z powodu niewłaściwego ich traktowania. Dlatego sami możemy skutecznie poprawić stan włosów, stosując się do poniższych zaleceń.

Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na to, co jemy. Nasza dieta powinna być bogata w białko i wapń, a także witaminę B. Dlatego sprzymierzeńcy zdrowych, mocnych włosów to migdały, fasola, jogurt i  ryby. Warto też wypijać duże ilości wody, która pozytywnie wpływa na kondycję włosów.

Bardzo ważny jest sposób, w jaki myjemy włosy. Okazuje się, że często nieodpowiednia pielęgnacja włosów szkodzi im. Zawsze zanim rozpoczniesz  myć włosy, dokładnie je rozczesz. Dzięki temu nie będą plątać się podczas kąpieli. Nigdy nie nakładaj szamponu na suche włosy. Należy je najpierw dokładnie namoczyć (temperatura wody powinna wynosić 35 – 38 stopni). Nakładając szampon, zwróć uwagę, by nie podrażniać włosów i skóry głowy paznokciami. Masuj głowę wyłącznie przy pomocy dłoni i opuszków palców. Poprawi to mikrokrążenie i sprawi, że Twoje włosy będą bardziej gładkie i lśniące. Istotne jest, by dokładnie spłukać szampon i nie pozostawić go we włosach, gdyż takie pozostałości szkodzą skórze głowy. Dlatego czynność ta powinna zająć Ci co najmniej 3 minuty.

Kiedy już skończysz myć włosy, pamiętaj by nie wyciskać intensywnie wody, ani nie pocierać włosów. Należy natomiast delikatnie okryć je ręcznikiem i poczekać, aż wchłonie wodę.

Następny krok to aplikacja odżywki lub maseczki. Najlepiej zrobić to tuż po lekkim osuszeniu włosów ręcznikiem, kiedy są jeszcze mokre. To właśnie wtedy włosy najlepiej absorbują wszystkie odżywcze składniki.

Pamiętaj, by nigdy nie zasypiać z wilgotnymi włosami. Są one wówczas najbardziej podane na uszkodzenia, a podczas snu będą ocierać się o siebie i łamać.

Jeśli Twoje włosy są słabe i wypadają, być może przyczyną jest ich farbowanie lub częsta stylizacja. Koloryzacja, trwała ondulacja, traktowanie włosów gorącą temperaturą podczas używania prostownicy bardzo łatwo mogą pogorszyć ich stan. Być może warto dać trochę odpocząć włosom?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *