Jak Angelina Jolie – pełne objętości długie włosy

Podobają Ci się długie włosy, jednak zawsze na pewnym etapie zapuszczania zauważasz, że Twoja fryzura staje się przyklapnięta i ciężka? Myślisz, że długie i pełne objętości włosy zarezerwowane są wyłącznie dla gwiazd ze świata filmu, mody i muzyki? Niekoniecznie. Poniższe porady pomogą Ci uzyskać fryzurę w stylu Angeliny Jolie, która znana jest z pięknych, długich i przede wszystkim gęstych włosów.

fryzura angelina jolie

Podstawą długich, pełnych włosów jest ich perfekcyjne cięcie. Wybierz się do sprawdzonego fryzjera i poproś o wycieniowanie włosów, które, jeśli jest dobrze wykonane, nada objętości Twojej fryzurze. Cieniowanie powinno być dokonane tylko na zewnętrznych warstwach włosów, pod ostrym kątem. Najlepszy efekt można osiągnąć używając maszynki lub przesuwając ostrze nożyczek po powierzchni włosów. Wycieniowane warstwy włosów powinny być długie i wtapiać się w pozostałe włosy.

Układając włosy w domu, po ich umyciu i wstępnym osuszeniu zastosuj kosmetyk zwiększający objętość, np. krem Hair Manya Hi Density Kemon. Pamiętaj, by aplikować go przede wszystkim u nasady włosów – to właśnie tutaj włosom najbardziej brakuje objętości. Na resztę włosów nałóż lekki kosmetyk na bazie silikonów, który pozwoli ujarzmić fryzurę bez obciążania jej. Następnie podziel włosy na dwie części, górną i dolną, co ułatwi suszenie.
Zepnij górną warstwę i rozpocznij suszyć niższą część włosów.

Susząc włosy, zadbaj o to, by jednocześnie wyprostować je. Tutaj najlepiej sprawdzi się okrągła szczotka o dużej średnicy, np. Nano Thermic Olivia Garden (82 mm). Przeciągaj szczotkę od nasady włosów aż po ich końce, susząc włosy suszarką z koncentratorem zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Zapobiegnie to puszeniu się włosów i pozwoli na uzyskanie prostej, gładkiej fryzury. Aby zwiększyć objętość u nasady włosów, użyj szczotki tuż przy skórze głowy, unieś przy jej pomocy pasmo włosów (o 5-7 cm) i wysusz je. Zrób kilkusekundową przerwę, pozwalając włosom ochłodzić się, następnie wysusz kompletnie pozostałe włosy zgodnie z powyższymi wskazówkami.
Jeśli chcesz, by końcówki Twoich włosów były wyraźnie podwinięte, przeciągaj szczotkę, podkręcając ją do wewnątrz na końcowych partiach włosów.

Rozpuść górną, do tej pory spiętą, warstwę włosów i wysusz ją w ten sam sposób. Jeśli Twoje włosy są wyjątkowo oporne na zabiegi zwiększające objętość, opuść głowę i masuj podstawę włosów palcami podczas suszenia. Kiedy będzie już sucha, podnieś głowę i wysusz górne warstwy włosów tak, jak to zostało opisane wcześniej.

W momencie, gdy zakończysz proces suszenia włosów, ponownie opuść głowę i spryskaj nasadę włosów naturalnie utrwalającym lakierem, np. „niewidocznym” Invisible Hair Spray Davines. Pozostań w tej pozycji przez kilka sekund do chwili, aż lakier wyschnie i utrwali fryzurę.

Gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *