Jak najłatwiej pozbyć się grzywki?


Grzywka stała się ostatnio bardzo modna i coraz więcej kobiet wychodzi od fryzjera z taką fryzurą. Jednak jej pielęgnacja nie należy do najłatwiejszych: aby wyglądała nienagannie, niemal codziennie musisz ją modelować, suszyć i prostować, a także regularnie podcinać. Możliwe więc, że któregoś dnia poczujesz, że masz dość swojej grzywki i zaczniesz ją zapuszczać. I wtedy właśnie zaczynają się schody… bo powrót do długiej grzywki bywa bardzo kłopotliwy.

Co zrobić, by odrastająca grzywka nie wpadała nam w oczy i nie zamieniła fryzury w koszmar? 🙂

1. Dbaj o to, by Twoje włosy były gładkie i nie puszyły się. W tym celu stosuj kosmetyki dyscyplinująco – nawilżające, np. szampon, maskę i odżywkę w sprayu Defrizz Kemon. Żeby wygładzić włosy, możesz również wyprostować je prostownicą. Pamiętaj jednak, by nie używać jej codziennie oraz zawsze chronić włosy przed wysoką temperaturą – pomoże Ci w tym lotion do prostowania włosów Liquid Erekt Fudge. Możesz również spróbować naturalnych metod i rozetrzeć niewielką ilość oliwy z oliwek na włosach – wygładzi ona włosy, odżywi je i nada im blask.

2. Przypnij grzywkę spinką. To najprostsze i zarazem najskuteczniejsze rozwiązanie. Po prostu zaczesz włosy na bok (lub, jeśli są dość długie, za ucho) i zepnij je spinką lub wsuwką. Możesz również użyć w tym celu opaski. By mieć pewność, że grzywka nie przemieści się w ciągu dnia, utrwal ją mocnym lakierem w sprayu Glam Power Davines.

3. Możesz również zaczesać włosy do góry. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku, gdy po spięciu grzywki spinką, Twoją fryzura i głowa wyglądają na spłaszczone. Przy pomocy szczotki zaczesz włosy do tyłu i unieś grzywkę do góry. Utrwal fryzurę kosmetykami do stylizacji. Przy odrobinie wprawy sama możesz osiągnąć super modną fryzurę:

4. Spróbuj zrobić przedziałek po środku i pozwól kosmykom swobodnie spadać na twarz. W ten sposób włosy będą równomiernie układać się na twarzy, tworząc wokół niej „ramę”. Uwaga: przedziałek po środku nie każdemu będzie pasował, takie uczesanie najlepiej sprawdza się w przypadku owalnej twarzy i regularnych rysów.

5. Ukryj grzywkę, przykrywając ją szeroką opaską, chustą, kapeluszem lub czapką. Takie nakrycie głowy skutecznie odciągnie uwagę od niechcianej grzywki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *