Jaki kolor włosów wybrać?

Piękno Twoich włosów to nie tylko doskonały kształt fryzury. To również odpowiednio dobrany kolor, który podkreśli atuty Twojej urody.
Poniżej znajdziesz rady, dzięki którym wyeksponujesz swoje zalety i ukryjesz ewentualne wady.

Nikt nie jest doskonały, dlatego wybierając kolor włosów, powinnaś przyjrzeć się swojej twarzy i odpowiedzieć na pytania: czy wygląda na zmęczoną, czy moja cera nie jest przypadkiem niezdrowo blada, zaczerwieniona lub ziemista, jakiego koloru są żyły na moich dłoniach?
Co zaskakujące, odpowiedzi na te pytania są bardzo istotne, kiedy decydujemy się na dany kolor włosów. Nieodpowiednio dobrany pigment może skończyć się nawet wyostrzeniem niedoskonałości, które tak bardzo chcemy przecież ukryć. Znajomość naszych wskazówek pozwoli Ci tego uniknąć.

Podstawowa zasada to nie dopasowywanie, a uzupełnianie. Oznacza to, że jeśli na przykład twoja cera ma czerwonawy odcień, nie powinnaś farbować włosów na rudo. Najlepszy pigment to taki, który złagodzi zaczerwienienia na Twojej twarzy. W przypadku ziemistej cery, powinnaś unikać żółtych i złotych odcieni, a wybierać bardziej intensywne.

Podczas wybierania koloru włosów, istotne znaczenie ma odcień cery: ciepły lub zimny. Ze względu na różnorodność odcieni skóry, ich określenie nie zawsze jest proste.
Ogólnie stwierdza się, że osoby z jasną lub bardzo jasną cerą, o zaróżowionych policzkach oraz o bladej, czasem niemal przezroczystej karnacji, mają chłodny odcień skóry. Do grupy tej należą również często osoby o ciemnej, oliwkowej cerze.
Ciepłe odcienie to te brzoskwiniowe, brązowe, złote i żółte. Cechą charakterystyczną grupy ciepłej mogą być również piegi.

Jeśli pomimo powyższej definicji wciąż jest Ci trudno ocenić odcień swojej skóry, proponujemy szybki i łatwy test: spójrz na naczynia krwionośne na swoich rękach. Jakiego są koloru? Jeśli Twoje żyły są zielone – najprawdopodobniej Twój typ to ciepły, jeśli są niebieskie – chłodny. Również kolor włosów i oczu może zdradzać „temperaturę” skóry. Czerwone lub brązowo-złote refleksy włosów wskazują na ciepły ton. Jeśli natomiast Twoje oczy są zielone, brązowo-złote lub orzechowe, masz ciepłą cerę. Oczy szare, niebieskie, a także ciemnobrązowe i czarne są oznaką chłodnej cery.

Idealne odcienie włosów dla ciepłych cer to złoto, intensywny, głęboki brąz i czerwienie. Już same pasemka w tych barwach ożywią twarz . Jeśli osoba o takim typie urody
zafarbuje włosy na czarno lub jasny blond, może nie być zadowolona z rezultatu.
Chłodniejszym typom polecamy pigmenty, które ocieplą zimny koloryt cery: popielate brązy zamiast tych czerwonych i ceglastych. W wielu przypadkach sprawdzą się również czerń i najjaśniejsze odcienie blond.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *