Co mówi o Tobie kolor włosów?

Zgodnie z artykułem, który możemy znaleźć na blogu HairStyleBlog, preferowany kolor włosów może o nas wiele powiedzieć. Wpływa tym samym na to, jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie.
Zobaczcie, jakie cechy przypisywane są kobietom o włosach blond, brązowych i rudych:

WŁOSY RUDE

Choć zaledwie 3% populacji może pochwalić się naturalnymi odcieniami rudości, kobiety obdarzone tym kolorem od wieków zmuszone były walczyć z opinią dzikich, wybuchowych i nieokiełznanych.
Na szczęście takie stereotypy są obecnie rzadko spotykane. Znacznie częściej rudy kolor włosów kojarzony jest z siłą i niezależnością, a kobiety, które go wybierają, uwielbiają się bawić oraz być w centrum uwagi.
Rude odcienie są obecnie bardzo modne. Dzięki swojej wyrazistości, doskonale kontrastują z ubraniami. Co więcej, zwykle są bardziej lśniące niż pozostałe kolory, dlatego wyglądają tak pięknie i zdrowo.

Pielęgnacja

Niezależnie od tego, czy Twój kolor jest naturalny, czy też farbujesz włosy, możesz podkreślić je, używając maskę odświeżającą kolor Artego IT’S COLOR.
Produkty, które będą doskonale zapobiegać blaknięciu włosów koloryzowanych to odżywka Brocato oraz serum nabłyszczająco – wygładzające do włosów farbowanych Davines Glorifying.

WŁOSY BLOND

Blond jest najbardziej radosnym kolorem: kojarzy się z zabawą, słońcem i wakacjami.
Często uważa się, że blondynki mają w sobie więcej witalności, a złociste włosy gwarantują młodzieńczy wygląd. Nie bez powodu: jasne barwy, zarówno w przypadku włosów, jak i makijażu oraz stroju, dodają świeżości, a także mają działanie odmładzające. Nie bez znaczenia jest również skojarzenie z małymi dziećmi, które z reguły mają jaśniejsze włosy niż dorośli.
A co z dowcipami o blondynkach? Na szczęście trudno doszukać się w nich prawdy. Większość z nich jest przestarzała i nie są traktowane zbyt poważnie, a blondwłose piękności często udowadniają, że są silne i niezależne. Oczywiście nie tracąc przy tym swego uroku i atrakcyjności:)

Pielęgnacja

Podstawą pielęgnacji włosów blond, zarówno naturalnych, jak i rozjaśnianych, jest stosowanie odpowiedniego szamponu, który uwydatni ich piękno oraz zneutralizuje żółty ton – polecamy szampon Cold Tone Kemon. Jeśli chcesz ożywić swój kolor, wypróbuj najnowszą serię żeli koloryzujących Artego My Color Reflex. A o piękno, trwałość i blask Twojego koloru zadba maseczka Kemon Actyva Colore Brillante.

WŁOSY BRĄZOWE

Brunetki przywodzą na myśl cechy takie jak stabilność i inteligencja. W szczególności kobiety o ciemniejszych refleksach brązu postrzegane są jako twardo stąpające po ziemi, wysublimowane i poważne. Poza tym brunetki kojarzą się z samowystarczalnością, niezależnością oraz kompetencją.
Co interesujące, wbrew powszechnej opinii, iż mężczyźni wolą blondynki, 51% z nich deklaruje, że ciemnowłose kobiety są dla nich najbardziej atrakcyjne.

Pielęgnacja

Aby Twoje ciemne włosy miały głęboki, pełen blasku kolor, pielęgnuj je czekoladową maską Artego IT’S COLOR. Dla farbowanych włosów najlepszy będzie rozświetlający szampon odżywczy Davines NOUNOU oraz odżywka Fudge Colour Lock.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *