Koniec OnetZakupy

Dziś otrzymaliśmy e-mail następującej treści:

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w związku ze zmianą strategii Grupy Onet, w najbliższym czasie zaprzestaniemy prowadzenia serwisu Onet Zakupy w jego dotychczasowej formie. Podjęta decyzja oznacza, że nie będziemy już przyjmować i prezentować Państwa ofert w serwisie Onet Zakupy. Prosimy zatem o nie przysyłanie już nowych plików z ofertami. Dziękujemy za dotychczasową współpracę i zachęcamy do skorzystania z innych atrakcyjnych i skutecznych produktów reklamowych służących do promocji sklepów internetowych. Ogólną propozycję znajdą Państwo w załączonej prezentacji na stronie http://reklama.onet.pl/td/oferty_w_Onet.pdf. W przypadku zainteresowania naszą ofertą prosimy o kontakt z reprezentantem Onet.pl w celu ustalenia szczegółów współpracy (wszelkie dane teleadresowe znajdują się na stronie http://reklama.onet.pl/kontakt.html ).

Grupa Onet.pl S.A.

OnetZakupy podobnie jak Radar.pl , prezentował ofertę e-sklepu za darmo. Miał zarabiać na reklamach w modelu efektywnościowym od sprzedawców. Cały projekt wystartował jeszcze w drugiej połowie 2008 rok (czyli później niż Radar.pl). Po półtora roku bez słowa ostrzeżenia, Onet się wycofał z projektu… Czy sprzedawcy internetowi mogą mieć żal do Onetu? Uważam, że nie, bo niby z jakiej racji? Nikt nikomu nic nie obiecał, ani nikt z nikim nie podpisywał umowy.

Oczekuje się, że sklep internetowy będzie konkurował ceną, a zakupy się robi za pośrednictwem platform/serwisów, które generują największe koszty dla sprzedawców (Allegro i Ceneo). Szkoda, że OnetZakupy się nie przyjęło – było miłą odmianą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *